Drukuj

OD BAŁTYKU PO GÓR SZCZYTY (9 dni)

Od Bałtyku po gór szczyty

Dzień 1:
Przylot do Gdańska. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 2: Gdańsk
Śniadanie. Zwiedzanie Gdańska: Brama Wyżna prowadząca na Stare Miasto, Złota Kamienica, Ulica Długa i Długi Targ, Ratusz Miejski, Pomnik Neptuna i Dwór Artusa, Zielona Brama. Obiad. Bazylika Mariacka, kościół św. Brygidy – duchowe centrum Solidarności oraz pomnik Poległych Stoczniowców przed bramą Stoczni Gdańskiej. Kolacja i nocleg.

Dzień 3: Malbork – Ostróda
Śniadanie. Przejazd do Malborka i zwiedzanie zamku krzyżackiego. Obiad. Przejazd do Miłomłyna, skąd statkiem odbędziemy krótki panoramiczny rejs po Kanale Elbląskim do Ostródy. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 4: Warszawa
Śniadanie. Przejazd do Warszawy. Obiad. Zwiedzanie stolicy Polski: Plac Zamkowy z Zamkiem Królewskim i Kolumną Zygmunta, Stare Miasto, Katedra Świętego Jana oraz Barbakan. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 5: Częstochowa
Śniadanie. Przejazd do Częstochowy. Obiad. Zwiedzanie najważniejszego miejsca pielgrzymkowego Polaków – Sanktuarium Czarnej Madonny na Jasnej Górze. Przejazd do Krakowa. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 6: Kraków
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Krakowa: Wzgórze Wawelskie z Katedrą, Droga Królewska, Pałac Biskupów Krakowskich, Rynek z Sukiennicami, Bazylika Mariacka z ołtarzem Wita Stwosza, Uniwersytet Jagielloński. W ciągu dnia obiad. Popołudniu czas wolny. Kolacja z potrawami regionalnymi, kapelą i tańcami na żywo. Nocleg.

Dzień 7: Wieliczka – Oświęcim
Śniadanie. Zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce. Obiad. Przejazd do Oświęcimia i zwiedzanie terenu obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Powrót do Krakowa. Kolacja i nocleg.

Dzień 8:
Śniadanie. Przejazd do Zakopanego – stolicy polskich Tatr. Spacer po Krupówkach, zwiedzanie kaplicy na Jaszczurówkach oraz sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach. Obiad. Przejazd do Sromowców, skąd rozpoczyna się spływ tratwami flisackimi przełomem Dunajca. Powrót do Krakowa. Kolacja i nocleg.

Dzień 9:
Śniadanie. Przejazd na lotnisko i powrót.


Cena zawiera:

  • 8 noclegów w hotelach ***/**** w pokojach dwuosobowych;
  • 8 śniadań, 7 obiadów i 8 kolacji – w tym regionalna z kapelą i tańcami;
  • transport komfortowym autokarem według programu imprezy;
  • opiekę pilota oraz przewodników miejscowych;
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów – zgodnie z programem;
  • bezprzewodowe zestawy słuchawkowe do oprowadzania grupowego tour guide system na całej trasie imprezy.

Od Bałtyku po gór szczyty