Drukuj

NAJPIĘKNIEJSZE MIASTA POLSKI (8 dni)

Najpiękniejsze miasta Polski

Dzień 1: Warszawa
Przylot do Warszawy. Zakwaterowanie i obiad. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Stare Miasto, Katedra Św. Jana, Plac Zamkowy z Zamkiem Królewskim i Kolumną Zygmunta, Krakowskie Przedmieście, Grób Nieznanego Żołnierza. Kolacja i nocleg.

Dzień 2: Malbork
Śniadanie. Przejazd do Malborka. Obiad. Zwiedzanie zamku krzyżackiego. Przejazd do Gdańska i zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 3: Gdańsk
Śniadanie. Zwiedzanie Gdańska: Brama Wyżna prowadząca na Stare Miasto, Złota Kamienica, Ulica Długa i Długi Targ, Ratusz Miejski, Pomnik Neptuna i Dwór Artusa, Zielona Brama. Obiad. Bazylika Mariacka, kościół św. Brygidy – duchowe centrum Solidarności oraz pomnik Poległych Stoczniowców przed bramą Stoczni Gdańskiej. Kolacja i nocleg.

Dzień 4: Gniezno – Poznań
Śniadanie. Przejazd do Gniezna – źródeł państwa polskiego. Obiad. Zwiedzanie archikatedry ze słynnymi drzwiami romańskimi i relikwiarzem św. Wojciecha. Przejazd do Poznania. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po Starym Mieście z Ratuszem i pięknymi kamienicami, Ostrów Tumski i katedra. Kolacja i nocleg.

Dzień 5: Wrocław
Śniadanie. Przejazd do Wrocławia. Obiad. Zwiedzanie Starego Miasta z Ratuszem, Uniwersytet, kompleks katedralny na Ostrowie Tumskim. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 6: Kraków
Śniadanie. Przejazd do Krakowa. Obiad. Zwiedzanie miasta: Wzgórze Wawelskie z Katedrą, Droga Królewska, Pałac Biskupów Krakowskich, Rynek z Sukiennicami, Bazylika Mariacka z ołtarzem Wita Stwosza, Uniwersytet Jagielloński. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja z potrawami regionalnymi, kapelą i tańcami na żywo. Nocleg.

Dzień 7: Częstochowa
Śniadanie. Przejazd do Częstochowy. Zwiedzanie najważniejszego miejsca pielgrzymkowego Polaków – Sanktuarium Czarnej Madonny na Jasnej Górze. Obiad. Przejazd do Warszawy. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 8:
Śniadanie. Przejazd na lotnisko i powrót do domów.

Cena zawiera:

  • 7 noclegów w hotelach ***/**** w pokojach dwuosobowych;
  • 7 śniadań, 7 obiadów i 7 kolacji – w tym regionalna z kapelą i tańcami;
  • transport komfortowym autokarem według programu imprezy;
  • opiekę pilota oraz przewodników miejscowych;
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów – zgodnie z programem;
  • bezprzewodowe zestawy słuchawkowe do oprowadzania grupowego tour guide system na całej trasie imprezy.

Najpiękniejsze miasta Polski

Dzień 1:

Przylot do Krakowa. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

 

Dzień 2: Kraków

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Krakowa: Wzgórze Wawelskie z Katedrą - gdzie w krypcie ks. Karol Wojtyła odprawił swoją pierwszą Mszę Świętą, Dzielnica Kanonicka – gdzie znajduje się Muzeum Archidiecezjalne z pamiątkami z czasów, gdy mieszkał tu Karol Wojtyła, Kościół OO. Franciszkanów – gdzie często modlił się jako kardynał, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, Pałac Biskupów Krakowskich – skąd zarządzał Diecezją i gdzie mieszkał w czasie swoich pielgrzymek do Polski, Rynek z Sukiennicami, Bazylika Mariacka z ołtarzem Wita Stwosza, Uniwersytet Jagielloński – na którym studiował Karol Wojtyła. W ciągu dnia obiad. Popołudniu czas wolny. Kolacja z potrawami regionalnymi, kapelą i tańcami na żywo. Nocleg.

 

Dzień 3: Kazimierz – Łagiewniki – Dębniki

Śniadanie. Przejazd do krakowskiej żydowskiej dzielnicy Kazimierz: spacer wśród dawnych kamienic i synagog. Następnie nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, skąd promieniuje kult Miłosierdzia Bożego: uczczenie relikwii Św. Faustyny oraz nawiedzenie nowej Bazyliki. Obiad. O godz. 15 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Przejazd do kościoła Św. Stanisława Kostki na Dębnikach - gdzie ks. Wojtyła odprawiał swoją pierwszą Mszę dla wiernych – oraz na ul. Tyniecką, gdzie w czasach studenckich mieszkał Karol Wojtyła. Następnie przejedziemy na Błonia – miejsce, gdzie podczas swoich pielgrzymek do Ojczyzny Ojciec Święty celebrował Msze Święte oraz do kościoła św. Floriana, gdzie ks. Karol Wojtyła spotykał się z grupą studentów. Kolacja i nocleg.

 

Dzień 4: Wieliczka - Wadowice – Kalwaria Zebrzydowska

Śniadanie. Przejazd do Wieliczki i zwiedzanie Kopalni Soli. Następnie przejazd do Wadowic – miejsca narodzin Jana Pawła II: nawiedzenie Domu Rodzinnego z Muzeum Jemu poświęconym, Bazyliki, gdzie przyjął chrzest oraz kościoła-wotum za cudowne jego ocalenie po zamachu w 1981 r. Obiad. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej, do której często pielgrzymował Karol Wojtyła i przed której wizerunkiem modlił się jako młody chłopak, ksiądz, kardynał i później papież. Powrót do Krakowa. Kolacja i nocleg.

 

Dzień 5: Częstochowa – Oświęcim

Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium Czarnej Madonny na Jasnej Górze, zwiedzanie klasztoru oraz modlitwa przed Cudownym Wizerunkiem. To szczególne miejsce dla Jana Pawła II, do którego pielgrzymował jako kardynał i jako Papież oraz gdzie spotkał się z młodzieżą podczas Światowych Dni Młodzieży w 1991 roku. Obiad. Przejazd do Oświęcimia i zwiedzanie terenów byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Powrót do Krakowa. Kolacja i nocleg.

 

Dzień 6: Zakopane

Śniadanie. Przejazd do stolicy polskich Tatr – tak szczególnie umiłowanych przez Jana Pawła II. Spacer po Krupówkach, nawiedzenie Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach, które zostało wzniesione jako wotum za ocalenie po zamachu na Jana Pawła II. Obiad. Przejazd do Sromowców i spływ tratwami flisackimi przełomem Dunajca. Powrót do Krakowa. Kolacja i nocleg.

 

Dzień 7:

Śniadanie. Przejazd na lotnisko i powrót do domów.