Drukuj

ŚWIADKOWIE MIŁOSIERDZIA (9 dni)

banner_swiadkowie_1

Dzień 1: Warszawa
Przylot do Warszawy. Zakwaterowanie i obiad. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Stare Miasto, Katedra Św. Jana, Plac Zamkowy z Zamkiem Królewskim i Kolumną Zygmunta, Krakowskie Przedmieście, Grób Nieznanego Żołnierza. Kolacja i nocleg.

Dzień 2: Warszawa – Żelazowa Wola – Płock
Śniadanie. Nawiedzenie kościoła Św. Stanisława Kostki z grobem ks. Jerzego Popiełuszki – męczennika czasów komunizmu. Przejazd do Żelazowej Woli – miejsca urodzin Fryderyka Chopina. Obiad. Przejazd do Płocka – miasta, gdzie Święta Siostra Faustyna pracowała i gdzie otrzymała pierwsze objawienie Jezusa Miłosiernego: nawiedzenie Katedry, Opactwa Benedyktynów i Domu Zgromadzenia, gdzie przebywała Św. Faustyna. Powrót do Warszawy. Kolacja i nocleg

Dzień 3: Głogowiec – Świnice Warckie – Częstochowa
Śniadanie. Przejazd do miejsc związanych z życiem Św. Faustyny – Głogowca, gdzie się urodziła oraz Świnic Warckich gdzie została ochrzczona. Obiad. Przejazd do Częstochowy i zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Wieczorna modlitwa w Klasztorze Jasnogórskim.

Dzień 4: Częstochowa – Oświęcim
Śniadanie. Zwiedzanie Klasztoru OO. Paulinów - Sanktuarium Czarnej Madonny, najważniejszego miejsca polskich pielgrzymek. Przejazd do Oświęcimia. Obiad. Zwiedzanie terenu obozu koncentracyjnego Auschwitz Birkenau wraz z celą, gdzie został zamordowamy św. Maksymilian Maria Kolbe. Przejazd do Krakowa i zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 5: Kraków
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Krakowa: Wzgórze Wawelskie z Katedrą, Droga Królewska, Pałac Biskupów Krakowskich, Rynek z Sukiennicami, Bazylika Mariacka z ołtarzem Wita Stwosza, Uniwersytet Jagielloński. W ciągu dnia obiad. Popołudniu czas wolny. Kolacja z potrawami regionalnymi, kapelą i tańcami na żywo. Nocleg.

Dzień 6: Wieliczka – Łagiewniki
Śniadanie. Zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce. Obiad. Popołudniu nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, skąd promieniuje kult Miłosierdzia Bożego: uczczenie relikwii Św. Faustynu oraz nawiedzenie nowej Bazyliki. O godz. 15 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Przejazd do krakowskiej żydowskiej dzielnicy Kazimierz: spacer wśród dawnych kamienic i synagog. Kolacja w restauracji z kuchnią żydowską. Nocleg.

Dzień 7: Wadowice – Kalwaria Zebrzydowska
Śniadanie. Przejazd do Wadowic – miejsca narodzin Jana Pawła II: nawiedzenie Domu Rodzinnego z Muzeum Jemu poświęconym, Bazyliki, gdzie przyjął chrzest oraz kościoła-wotum za cudowne jego ocalenie po zamachu w 1981 r. Obiad. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej, do której często pielgrzymował Karol Wojtyła i przed której wizerunkiem modlił się jako młody chłopak, ksiądz, kardynał i później papież. Powrót do Krakowa. Kolacja i nocleg.

Dzień 8: Niepokalanów
Śniadanie. Przejazd do Niepokalanowa – klasztoru OO. Franciszkanów i Sanktuarium założonego przez św. Maksymiliana. Obiad. Przejazd do Warszawy i zakwaterowanie w hotelu. Kolacja pożegnalna. Nocleg.

Dzień 9:
Śniadanie. Przejazd na lotnisko i powrót do domów.

Cena zawiera:

  • 8 noclegów w hotelach ***/**** w pokojach dwuosobowych;
  • 8 śniadań, 8 obiadów i 8 kolacji – w tym regionalna z kapelą i tańcami;
  • transport komfortowym autokarem według programu imprezy;
  • opiekę pilota oraz przewodników miejscowych;
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów – zgodnie z programem;
  • bezprzewodowe zestawy słuchawkowe do oprowadzania grupowego tour guide system na całej trasie imprezy.

banner_swiadkowie_2